Zezwolenie dla operatorów sprzętu audio-wizualnego

Słów kilka o zezwoleniu do rejestracji uroczystości kościelnych. Jest to kwestia owiana mitami, a okazuje się, że nie ma o co robić hałasu.
Prawda - kurs organizowany przez kurię kosztuje, w Kurii Wrocławskiej jest to dokładnie 165zł (stan na rok 2012)
Prawda - trzeba prędzej czy później go odbyć. Pierwszy ksiądz nie poprosi o przedstawienie legitymacji, drugi nie poprosi... ale będziemy mieć pecha i piętnasty to zrobi, a skończy się wyproszeniem z kościoła. Para Młoda z pewnością będzie niepocieszona, że nie uwiecznimy najważniejszego dnia w ich życiu.
Mit - nigdy nie wiadomo kiedy kursy są faktycznie organizowane. Kuria albo posiada informacje kiedy odbywa się najbliższy kurs, albo jest w stanie w przybliżeniu podpowiedzieć kiedy można dowiadywać się w tej sprawie. Informacje na forach zwykle są mocno przeterminowane w tej kwestii, proponuję po prostu udać się do Kurii lub zatelefonować, tam otrzymamy wszystkie informacje.
Mit - kurs trwa wiele godzin. To zależy od księdza, na którego trafimy. Warsztaty mogą trwać od 60min do kilku lub kilkunastu (rozłożonych na kilka spotkań) godzin. I znów decydujące znaczenie ma fart :)

Podaję informacje dotyczące regionu Dolnośląskiego:


KURIA METROPOLITALNA WROCŁAWSKA
50-328 Wrocław, ul. Katedralna 13
tel.: 71/322-50-81, 71/327-11-11; fax: 71/322-82-69
e-mail: kuria@archidiecezja.wroc.pl
www.archidiecezja.wroc.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz